A böjt tartózkodás az evéstől, ivástól, vagy valamilyen tevékenységtől. Ez lehet részleges vagy teljes. Mi most a részleges böjthöz -amikor a böjtölő nem csak vizet fogyaszt- adunk néhány tippet.
Hasznos tanácsok
Az édesítőszerekről szóló blogsorozatunk negyedik epizódjában Szakértőnk talán a legvitatottabb és legismertebb mesterséges édesítőnkről, azaz az aszpartámról ír.
Az édesítőszerekről szóló blogsorozatunk harmadik részében a xilitről mesél Szakértőnk részletesebben.
Az elmúlt években hatalmas népszerűségre tett szert a zöld tisztítószerek között a szódabikarbóna. Nem meglepő, hiszen olcsó, könnyen beszerezhető. Azonban a szépségünket is megőrizhetjük vele. Összegyűjtöttük mi mindenre használhatjuk.
Az édesítőszerekről szóló blogsorozatunkban elkezdtük részletezni melyik édesítőszert miért érdemes fogyasztanunk. Ezúttal az eritritről tudhatunk meg még többet.
Legyen súlykontroll, egyéni ízpreferencia, vagy egészségre való törekvés az ok…már mindenkiben megfogalmazódott a kérdés: vajon melyik édesítőszert érdemes fogyasztanunk? Érdemes egyáltalán? Eritrit vagy xilit? Stevia vagy eritrit? Stevia vagy xilit? Sorozatunkban szeretnénk körbejárni a témát, és megismertetni a leggyakrabban használt édesítőszereket olvasóinkkal.
„Sajnos, édesszájú vagyok...” - hangzik el szinte az összes családi, baráti összejövetel alkalmával. Bár manapság az édes íz szeretetét afféle gyenge pontnak tekintjük, valójában evolúciós jelentőséggel bír szeretete. Gondoljunk csak az anyatej szerepére...a csecsemők általi elfogadást az édes íz élménye teszi könnyebbé. Úgy tűnik ez a szeretet többünkben életünk végéig velünk marad. De nézzük meg közelebbről, hogy az édes íz iránti vágyódásunkat hogyan, és mivel érdemes kielégíteni?
A jó idő beköszöntével különleges élménnyé válhat otthonunkban a filmnézés, ha a nappaliból szabadtérre tesszük át a helyszínt. Nincs annál jobb, mint a csillagok alá kiülni, megnézni egy jó filmet és közben rágcsálni valami finomat.
Megmutatjuk hogyan lehet a lekvár olyan, mint a nagymamádé!
A búzasikér egy porszerű anyag fehérjedús, vegánbarát, és használatával úgy készíthetün egészséges kenyeret, hogy segítségével javíthatunk az állgán. Olvass tovább, hogy többet megtudjon arról, mitől is olyan különleges alapanyag a búzasikér.
Kuszkuszban az a csodálatos, hogy nem igényel főzést, így ő a legegyszerűbben és leggyorsabban elkészíthető villám köret! Sósan vagy édesen elkészítve is isteni finom. Fogyaszthatjuk köretként, salátának vagy készíthetünk fasírtot is belőle. Ízletes és egészséges receptért olvass tovább!
A tojást megemeli a sütiket, összeragasztja az alkotókat, nedvességet és teltséget ad az ételnek. Most megmutatjuk, mivel és hogyan helyettesítheted! Tojás elhagyására abban az esetben van szükség, ha allergiások vagyunk, vagy vegán étrendet követünk. Ezek helyettesítők tökéletesen használhatóak tojás helyett bármilyen indokunk is van rá.
Amikor kiderül, hogy gluténérzékenyek vagyunk és diétáznunk kell, szerintem az első, ami hirtelen eszünkbe jut az a lisztek kérdése, mivel ahhoz szoktunk hozzá, hogy a főzeléket, mártásokat, szószokat liszttel sűrítjük, a levesekbe csipetkét, galuskát teszünk és amúgy is sok tésztát fogyasztunk. Én sem voltam ezzel másként. Mihez kezdjünk tehát a gluténmentes diétában? Honnan tudjuk, hogy melyik lisztet mire használjuk?
Ahogy tavasszal megújul a természet érdemes szervezetünket is ezirányba hangolni. Olyan gyakorlatokról van szó, melyek során az ember elkezd befelé figyelni. A fókusz a lelken van, az elme lecsendesül, a test és a lélek is megtisztul.
Van, aki ezen időszakban nem eszik édességet, nem dohányzik, nem fogyaszt alkoholt, magyarul valami olyan nem feltétlenül egészséges szokását próbálja mellőzni, ami máskor a hétköznapi életének elengedhetetlen velejárója. De jelentheti a hús, a cukor vagy a liszt megvonását az étrendből.
Ha úgy döntesz, hogy te is tennél testi, lelki egészségedért 10+1 napon keresztül napi rutinodba könnyen beilleszthető tippeket adunk, hogy szokásaidat kicserélhesd:
Saját készítésű tisztítószereinkkel nem csak környezetünket óvjuk, de pénztárcabarát megoldások is, amik az egészségünkre sem ártalmasak.
Gondolkoztál már valaha azon, hogy mennyi pénzt és flakont dobálsz ki havonta takarítószerekre? Nem lenne jobb, ha néhány összetevő segítségével magad is előállíthatnád környezeted tisztántartásához szükséges mosó- és takarítószereidet?
Nézd meg az alábbi kipróbált, általam már 4 éve használt DIY recepteket és bizonyosodj meg hatékonyságukról magad! Lássuk a recepteket...