A romantika nem csupán Valentin-nap kiváltsága – egész évben igyekezhetünk meglepni kedvesünket egy-egy különleges ebéddel vagy vacsorával. Ilyenkor nemcsak az ízek számítanak, hanem az is, hogy az étel „randi kompatibilis” legyen: könnyen fogyasztható, kellemes élményt nyújtson, és ne hozzon minket kellemetlen helyzetbe. De vajon milyen fogásokat érdemes választani a jól ismert csokoládé-eper-pezsgő hármasán túl? Nézzük, hogyan tehetjük még emlékezetesebbé és gördülékenyebbé a romantikus étkezéseket!
Hasznos tanácsok
Amikor zsírokról beszélünk, sokan automatikusan az egészségtelen táplálkozásra vagy a súlygyarapodásra gondolnak. Az igazság azonban ennél jóval árnyaltabb. Tudtad például, hogy amit olajnak nevezünk, az táplálkozási szempontból ugyanúgy zsírnak számít? A különbség csupán az, hogy szobahőmérsékleten másképp viselkednek: a zsírok szilárdak (például vaj, disznózsír), míg az olajok folyékonyak (például olívaolaj, napraforgóolaj).
De mi teszi igazán érdekessé a zsírokat? Az, hogy mennyire különbözőek lehetnek – és bizony nem mindegy, melyiket hogyan és milyen mennyiségben fogyasztjuk. Nézzük meg, milyen típusokat különböztetünk meg, és miért fontosak az egészségünk szempontjából!
Ezer irányból halljuk és olvassuk, hogy január a nagy életmódváltás hónapja. Sokan szeretnénk az év elején, úgymond „tiszta lappal” végre foglalkozni önmagunkkal és az egészségünkkel. De mi kell hozzá, és miért is éri meg? Mi fog történni, ha valóban elszánjuk rá magunkat? Lássuk!
Az újév mindig remek alkalom arra, hogy számot vessünk az életünkkel, és átgondoljuk, mit tehetünk jobban az egészségünk érdekében. Sokan ilyenkor határozzák el, hogy egészségtudatosabb életmódot alakítanak ki, legyen szó több mozgásról, jobb szokásokról vagy éppen kiegyensúlyozott étrend kialakításáról. Ehhez hoztunk most néhány hasznos tippet, amelyekkel könnyedén megalapozhatod a harmonikus és egészséges táplálkozást az új évben.
Fontos tudni, hogy az életmódváltás egyéni folyamat, és nincsenek univerzális megoldások. Azonban van néhány általános irányelv, ami segíthet elindulni és fenntartani a változásokat:
Az egészséges táplálkozás nem bonyolult, de némi odafigyelést igényel. Íme néhány egyszerű tipp, amelyek segíthetnek neked elindulni az egészségesebb életmód felé:
Az ősz beköszöntével egyre többen küzdenek náthával, megfázással. Ha szeretnénk elkerülni a betegséget, érdemes felkészíteni immunrendszerünket (mely a védekezésért felelős), mert csak annak megerősítésével védekezhetünk hatékonyan.
A gyerekkorban történő gluténmentes étkezésnél fontos, hogy a szülők bizonyos dolgokra odafigyeljenek. Azonban ami kezdetben lemondásnak tűnhet a gyermek és a család számára, felfogható egy egészséges életmódra átállásként is.
Amikor az iskolába járó, növésben lévő gyermekünknek készítjük össze a harapni valót, tartsuk szem előtt, hogy sokat mozognak, illetve az agyi tevékenységhez is energiát használnak fel, és hamarabb éhesek lehetnek.
Mutatjuk, miket javaslunk!
Amikor kiderül a gluténérzékenység és elkezdjük a gluténmentes diétát az elsők között merül fel a kenyér kérdése. Igaz vannak kész termékek is, de ha mi magunk szeretnénk megsütni, biztos szükségünk lesz jó minőségű gluténmentes kenyérlisztre. Hamar megállapításra kerülhet az is, hogy - a hagyományos konyhával ellentétben- egyéb liszteket is be kell szereznünk, mert a gluténmentes konyhában egész más lehet alkalmas a főzéshez, sűrítéshez, panírozáshoz, sütemények sütéséhez, mint amit a kenyérhez használunk.
Webáruházunkban számos kiváló minőségű gluténmentes lisztet találsz, de hogy könnyebben eligazodj a kínálatban, összeállítottunk egy top 5-ös listát. Mutatjuk, hogyan válaszd ki a legtökéletesebbeket!
„Sajnos, édesszájú vagyok...” - hangzik el szinte az összes családi, baráti összejövetel alkalmával. Bár manapság az édes íz szeretetét afféle gyenge pontnak tekintjük, valójában evolúciós jelentőséggel bír szeretete. Gondoljunk csak az anyatej szerepére...a csecsemők általi elfogadást az édes íz élménye teszi könnyebbé. Úgy tűnik ez a szeretet többünkben életünk végéig velünk marad. De nézzük meg közelebbről, hogy az édes íz iránti vágyódásunkat hogyan, és mivel érdemes kielégíteni?
A stevia népszerű alternatívája a hagyományos cukornak. Ez a dél-amerikai eredetű növény leveleiből kivont édesítőszer számos egészségügyi előnnyel jár, és ízletes, természetes édességet biztosít.
Webáruházunk újdonságai között már meg lehet találni a szárított steviát is. Össze szedtük mire használható a többihez (folyékony, kristályos, por állagú vagy tabletta) képest.
Felszaladt rád pár kiló és azokat szeretnéd leadni, vagy épp még inkább formába hoznád magadat, esetleg csak szeretnél odafigyelni a testedre és a szervezetedre?
Hogyan tudod ezt megoldani? Ebben tudunk Neked segíteni!
A stressz „folyamatos feszültség”, „tartós idegesség” egy vagy több állandó negatív ingerre adott tartós válaszreakció a szervezet részéről. A tartósan fennálló stressz akár komoly egészségkárosodást eredményezhet, mivel gyengíti a szervezet ellenállóképességét. Nem csupán a kemikáliák, hanem enyhébb esetben a gyógynövények is segítségünkre lehetnek a feszültség leküzdésében.
Az elmúlt években hatalmas népszerűségre tett szert a zöld tisztítószerek között a szódabikarbóna. Nem meglepő, hiszen olcsó, könnyen beszerezhető. Azonban a szépségünket is megőrizhetjük vele. Összegyűjtöttük mi mindenre használhatjuk.
Legyen súlykontroll, egyéni ízpreferencia, vagy egészségre való törekvés az ok…már mindenkiben megfogalmazódott a kérdés: vajon melyik édesítőszert érdemes fogyasztanunk? Érdemes egyáltalán? Eritrit vagy xilit? Stevia vagy eritrit? Stevia vagy xilit? Sorozatunkban szeretnénk körbejárni a témát, és megismertetni a leggyakrabban használt édesítőszereket olvasóinkkal.
Az édesítőszerekről szóló blogsorozatunk harmadik részében a xilitről mesél Szakértőnk részletesebben.
Az édesítőszerekről szóló blogsorozatunkban elkezdtük részletezni melyik édesítőszert miért érdemes fogyasztanunk. Ezúttal az eritritről tudhatunk meg még többet.
Sorozatunkban már megismerkedtünk a természetes édesítőszerek három típusával, a steviával, eritrittel és xilittel. De mit lehet tudni a mesterséges édesítőszerekről? Lássuk az egyik legismertebbet!
Az édesítőszerekről szóló blogsorozatunk negyedik epizódjában Szakértőnk talán a legvitatottabb és legismertebb mesterséges édesítőnkről, azaz az aszpartámról ír.
A jó idő beköszöntével különleges élménnyé válhat otthonunkban a filmnézés, ha a nappaliból szabadtérre tesszük át a helyszínt. Nincs annál jobb, mint a csillagok alá kiülni, megnézni egy jó filmet és közben rágcsálni valami finomat.
Megmutatjuk hogyan lehet a lekvár olyan, mint a nagymamádé!
A búzasikér egy porszerű anyag fehérjedús, vegánbarát, és használatával úgy készíthetün egészséges kenyeret, hogy segítségével javíthatunk az állgán. Olvass tovább, hogy többet megtudjon arról, mitől is olyan különleges alapanyag a búzasikér.
Kuszkuszban az a csodálatos, hogy nem igényel főzést, így ő a legegyszerűbben és leggyorsabban elkészíthető villám köret! Sósan vagy édesen elkészítve is isteni finom. Fogyaszthatjuk köretként, salátának vagy készíthetünk fasírtot is belőle. Ízletes és egészséges receptért olvass tovább!
A tojást megemeli a sütiket, összeragasztja az alkotókat, nedvességet és teltséget ad az ételnek. Most megmutatjuk, mivel és hogyan helyettesítheted! Tojás elhagyására abban az esetben van szükség, ha allergiások vagyunk, vagy vegán étrendet követünk. Ezek helyettesítők tökéletesen használhatóak tojás helyett bármilyen indokunk is van rá.
Amikor kiderül, hogy gluténérzékenyek vagyunk és diétáznunk kell, szerintem az első, ami hirtelen eszünkbe jut az a lisztek kérdése, mivel ahhoz szoktunk hozzá, hogy a főzeléket, mártásokat, szószokat liszttel sűrítjük, a levesekbe csipetkét, galuskát teszünk és amúgy is sok tésztát fogyasztunk. Én sem voltam ezzel másként. Mihez kezdjünk tehát a gluténmentes diétában? Honnan tudjuk, hogy melyik lisztet mire használjuk?
Ha úgy döntenél, hogy szeretnél tenni testi, lelki egészségedért íme 10+1 tipp, melyet a napi rutinodba illesztve könnyedén magadévá tehetsz.
Saját készítésű tisztítószereinkkel nem csak környezetünket óvjuk, de pénztárcabarát megoldások is, amik az egészségünkre sem ártalmasak.
Gondolkoztál már valaha azon, hogy mennyi pénzt és flakont dobálsz ki havonta takarítószerekre? Nem lenne jobb, ha néhány összetevő segítségével magad is előállíthatnád környezeted tisztántartásához szükséges mosó- és takarítószereidet?
Nézd meg az alábbi kipróbált, általam már 4 éve használt DIY recepteket és bizonyosodj meg hatékonyságukról magad! Lássuk a recepteket...